ІДУТЬ Весняна вода добре таки пожувала гатку, їздити через річку не можна було. Дід Охван прийшов подивитись і був дуже невдоволений з річки. - Рибини путньої не впіймаєш, а й собі набундючилась... Проте він гадав, що вода занесе з Дніпра чималеньких головнів, тим-то треба було заздалегоди готувати ятері. Прокіп Лісовий з сином Тарасом возили землю, щоб одбудувати гатку. Прокопові треба було возити зерно до млина, а сплюндрована гатка стояла на перешкоді. - Магайбі, - привітався дід Охван. - Спасибі, - відповів Прокіп. Дід постановив, що немає кращого місця на ятері, як проти Тимченкового городу, і поплентався додому. Поки скидали з брички землю, Прокіп упрівав так, що розстібнув комір сорочки. Він окинув оком гатку: не менше, як іще три брички доведеться привезти. Прокіп устромив лопату в землю і трохи поправив шлейки на конях. Тарас і собі перестав скидати й тихим поглядом гуляв по річці. - Ґаву яку побачив, чи теж заморився? - спитав Прокіп. - Ні, - відповів Тарас. Він скинув декілька лопат і знову спинився. - Тату, - сказав він, - я піду до батька Зайченка. Після цього обидва ретельно працювали. Бричка спорожніла. - Гей! - гукнув Прокіп, узявшись за віжки. Коні сіпнули й радісно побігли, гадаючи, що вернуться зараз до стайні. На їхнє здивування, люди мислили інакше й залізом вуздечки звернули їх до могили, звідкіля брали землю. Коні загнуздано заздалегоди. До обіду гатку виправлено. Прокіп із сином повернулись додому. Коні вже не бігли: були певні, що знову доведеться звертати до могили. Але вони знову помилились.
Коментарі
Немає коментарів. Будьте першим, хто залишить коментар!