
Зареєструйтесь або увійдіть, щоб додавати книги до списків
Зареєструйтесь або увійдіть, щоб вести читацький щоденник
Цезарій Збєшховський (нар.1975 р.) – випускник факультету полоністики Варшавського університету.
Його оповідання та повісті друкувалися на шпальтах часописів "Нова фантастика", "Убік", "Science Fiction, Fantasy & Horror", а також у антологіях "Нове надходить", "Без героя", "Science fiction". Перша дебютна книжка Цезарія Збєшховського – збірка оповідань "Реквієм для ляльок" (2008), дія яких відбувається у вигаданому світі міста Рамма. "Голокост F" (2013) став візитівкою Збєшховського. Відтоді автор написав ще кілька оповідань та повістей, а наразі працює над своїм другим романом.
Роман "Голокост F" – рідкісний зразок сучасної безкомпромісної наукової фантастики: тут візія майбутнього настільки ж важлива, як і долі персонажів, а філософські концепції не менш захопливі, ніж сюжет. Масштабність Ніла Стівенсона, ядуча іронія Пітера Воттса, трохи божевільний погляд на реальність, притаманний Філіпу К. Діку, – і все це помножено на традиції кращих взірців польської фантастики. Крім роману, до книжки увійшла низка оповідань та повістей, самостійних за сюжетом, але пов'язаних з "Голокостом F" спільним світом.
Роман отримав три престижні премії польського фендому: премію "SFinks", премію найстарішого польського журналу фантастики "Nowa Fantastyka" та премію імені Єжі Жулавського.
Майбутнє – невідворотне й невблаганне. Воно наближається до нас зі швидкістю космічного корабля "Серце пітьми", що дивним чином знову повернувся на орбіту Землі. От тільки що принесло це "Серце" – і чи буде кому зустріти його на Землі?
Людство дійшло до межі, кількість змін досягла критичної маси – і схоже, от-от настане кінець не тільки світу, яким його знали всі ці тисячі років. Зникають суспільства, знецінюється сенс, розмивається пам'ять. І що далі, то примарніша межа між людиною з плоті й крові та свідомістю, що існує у цифровому, віртуальному світі. Може, той віртуальний світ – єдиний прихисток людства? На планеті, яка охоплена епідемією войовничої Сарани та модифікованими "вампірами", не лишилося нічого, за що варто було б боротися. Чи, може, все-таки лишилося?..
Коментарі
Немає коментарів. Будьте першим, хто залишить коментар!