Бойові дії, які розгорнулися на сході Україні в січні - лютому 2015 року та отримали назву "Дебальцівської операці", досі привертають увагу як військових, такі громадянського суспільства. Для одних ці бої є свідченням повної некомпетентності вищого військового керівництва України, для інших - це блискуча військова операція, в ході якої вдалося при повному контролі супротивника над основними трасами вивести з мінімальними втратами угруповання у п?ять тисяч військових. Зрозуміло, що для росіян та їхніх посібників на окупованих територіях у їх ЗМ це подається однозначно як "найбільша перемога армії ДНР" та виключно у розрізі "Дебальцівський котел". При цьому "за кадром" залишається кількість загиблих бойовиків, яка у рази перевищує втрати ЗСУ. Однак, як бачиться, оцінки такої масштабної військової операції в принципі не можуть бути однозначними - адже на кожному окремому етапі був і героїзм військових, і не розуміння командуванням сектору процесів, що відбува-ються, а часом просто втрата управління на всіх рівнях. | яскравим прикладом як героїзму, так і загального стану з управлінням є бої кінця січня 2015 року за Вуглегірськ як ключовий пункт оборони на правому фланзі дебаль-цівського угруповання. Тим більше, що саме втрата міста фактично і призвела до загального провалу оборони.
Коментарі
Немає коментарів. Будьте першим, хто залишить коментар!