Пропонована читачам книга розповідає про Кобеляцьку організацію УКП (боротьбистів), яка влітку 1919 року, під час денікінської навали намагалася започаткувати Українську Повстанську Армію, утворивши на території Кобеляцького повіту для боротьби з денікінцями два партизанських полка… Бойові шляхи цих та інших українських загонів призвели до звільнення України від білогвардійських загарбників, але одночасно з тим вони сприяли третьому приходу на Україну інших загарбників – московських більшовиків, які почали реалізовувати ленінську політику "воєнного коммунізма": масові грабунки селян, конфіскації, реквізиції, мародерство, червоний терор, беззаконня і свавілля… Намагаючись це припинити, керівники УКП (боротьбистів) неодноразово пропонували більшовикам шляхи до порозуміння і братської співпраця на спільному шляху до побудови соціалізму. Однак ті відмовились задовольняти ці законні і справедливі вимоги і продовжували жорстоку, антинародну політику, що вже в травні 1920 року і призвело до всезагального вибуху...
Коментарі
Немає коментарів. Будьте першим, хто залишить коментар!